Looduslik toit
Täisväärtuslik elu
Pehmete kaantega, 304 lk.
 
picture 1
 
  Kõik retseptid on maalähedased ja kergesti valmistatavad. Vaatamata lihtsusele pakuvad nad külluslikku, puhast ning peent maitseelamust. Avastad üllatusega, kui hõrgud võivad olla kõige tavalisemad köögi- või teraviljad, mis varustavad Su keha rikkalikult täisväärtuslike toitainetega. Neid toite süües märkad meeldivat rahulolutunnet. Iga keharakk täitub elujõuga ning võngub mõnutundest toidu positiivsetes vibratsioonides.

Lisaks isuäratavatele retseptidele, annab raamat põhjaliku ülevaate loomuliku toitumise põhimõtetest, aidates mõista seoseid teadliku söömise, enda eest hoolitsemise, tervise ja hea enesetunde vahel. Kasuta seda raamatut kui teejuhti tasakaalukama, elujõulisema ning rõõmuküllasema elu juurde. Iga peatükk sisaldab näpunäiteid õpetuse põhitõdede integreerimiseks igapäevaellu, et saaksid kogeda
 • kõrgemat energiataset,
 • mõtteselgust,
 • tõhusamat seedimist,
 • tugevamat immuunsüsteemi,
 • stabiilsemat meeleolu ning
 • vaimujõudu.

 
Näidisretsept raamatust

 
picture 2
 
 1. Sega quiche'i põhja koostisained ja lisa nii palju vett, et tainast saaks sõtkuda. Vormi tainas palliks, mähi see kilesse ja hoia tund aega külmkapis.
 2. Kuumuta ahi 200°C-ni.
 3. Laota tainas ümmargusse quiche’i vormi (25 cm), nii et põhi ja servad on kaetud. Torgi tainas kahvliga läbi ja küpseta 10–15 minutit.
 4. Prae sibulat õlis 5 minutit. Lisa porrulauk ja prae veel 5 minutit. Lase segul jahtuda.
 5. Klopi kokku munad, koor ja hakitud till ning maitsesta soola ja pipraga.
 6. Jaga sibulasegu küpsenud quiche’i põhjale, vala peale munasegu.
 7. Laota fetajuust ühtlaselt peale.
 8. Vähenda ahju kuumust 175°C-ni ja küpseta 30–40 minutit, kuni munasegu on tahenenud.
Serveeri soojalt koos värske rohelise salatiga.

Head kokkamist ja head isu!
 
   picture 3          picture 4         picture 5
 
Tunnustused

„ Marika raamatus on õnnestunult kokku sõlmitud toitumise kaks poolt – toit kui osa holistilisest maailmatunnetusest ja praktiline toiduvalmistamine. Tänuväärselt lihtsalt ja arusaadavalt on käsitletud mitmeid täna aktuaalseid teemasid: happe-aluse tasakaalu, vedelikupuudust, veresuhkru tasakaalustamist jms. Raamat on kui loots, mis varustab algaja laevniku lisaks ohtlike karide vahelt läbijuhtimisele ka leebe, kuid uudishimu tekitamiseks täiesti piisava informatsiooniga. Minu arvates võiks sellist raamatut lisaks igapäevasele söögitegemisele kasutada lausa õpikuna koolides. Soovitan kõigile, kel elu armas.”

- Peeter Jalakas, kunstnik ja kõrtsmik

„Olen Polli talu tihti külastanud ning saanud nii ka Marika toitude puhtust ja maitset nautida. Nendes on säilinud kõik algsed maitsed, nad annavad palju energiat ning on kerged ja head. Marika on raamatu esimesse ossa koondanud palju inimorganismi ja toidu, nende energia ja elujõu kohta käivat infot ning teinud seda väga põnevalt ja nauditavalt. Väga kasulik lugemine!”

- Peep Vain, koolitaja

„Tunnen Marikat juba enam kui 15 aastat ja olen alati imetlenud tema põhjalikkust. Kui ta New Yorgi East Village’is 1980. aastatel oma tantsuetendustega publikut võlus, siis nii, et sellest kirjutas ka The New York Times. Kui ta otsustas rajada Läänemaale Polli tallu rahvusvahelise loomekeskuse, siis tasemel, mida imetlevad nii kaugemalt kui lähemalt tulijad. Kui ta süüvis loomuliku toitumise saladustesse, siis nii sügavale, et pidi sellest lausa raamatu kirjutama. Nõuandeid, soovitusi ja õpetusi, mida see raamat sisaldab, vajavad tegelikult meist paljud, et oma elu tõeliselt nautida, ilma pidevate tervisehäirete, valest söömisest tulenevate kaaluprobleemide, roidumuse, tülpimuse ja masenduseta.”

- Neeme Raud, Eesti Rahvusringhäälingu korrespondent New Yorgis

„Marika tuletab oma raamatuga meelde küll põhitõe, kuid sellise, mida me võib-olla enam ei märka või ei mäleta. Nimelt selle, et TOIT EI OLE AINUS, MIS MEID TOIDAB. Toidu roll on toetav, ütleb Marika, toit peab hoidma tervist ning varustama keha vajaminevaga. Seda ka hoolivalt ja meeleliselt, kuid teadmisega, et inimest tervikuna, meie ülejäänud vajadusi, toit ei rahulda. Mulle meeldib, et toit pole Marika raamatus ei premeerimis- ega piinamisvahend, vaid selline nagu Jumal on toidu söömiseks mõelnud – lihtne ning küllaldane. Retseptiraamatuid on väga palju – nii tervislikke kui dekadentlikke, kuid vähesed neist õpetavad sööma ja toidusse adekvaatselt suhtuma. „Looduslik toit. Täisväärtuslik elu” on ses mõttes terviklik õpetus, õigemini tagasijõudmise õpetus lihtsuse lopsakuse juurde.”

- Aigi Vahing, vabakutseline ajakirjanik

 
  picture 6

Autorist

Marika Blossfeldt on lõpetanud New Yorgi Integratiivse Toitumise Instituudi (Institute for Integrative Nutrition) ning on Ameerika Ravimivabade Praktiseerijate Assotsiatsiooni (American Association of Drugless Practitioners) poolt tunnustatud holistiline tervisenõustaja.

Tema erapraksis on pühendatud teadlikkuse avardamisele toidu ning eluviisi sügavast mõjust meie tervisele. Marika tunneb rõõmu klientide innustamisest valima toitu eneseusalduse, teadmiste ja intuitsiooni abil ning õpetamisest, kuidas valmistada hõrke tervislikke toite. Ta viib läbi nii individuaalseid kui grupinõustamisi, tervisealaseid seminare, terviktoidu kokakursusi kui ka loenguid.

Marika on Polli Talu Loomingulise Keskuse – rahvusvahelise visuaalse, lava- ning ravikunsti keskuse asutaja ning tegevjuht. Seal juhendab ta suvekuudel jooga- ja terviselaagreid. Kirgliku terviktoidu kokana kasvatab Marika ise köögivilju ja maitsetaimi ning hoolitseb selle eest, et Polli talu külaliste laual oleks võimalikult kvaliteetne ja maitsev toit.

Kujutava ja lavakunsti taustaga Marika on tegutsenud maalikunstnikuna Berliinis ja esinenud 1980-90ndatel aastatel tunnustatud solistina New Yorgi tantsulavadel. Ta on osalenud mitmetes multimeedia tantsuprojektides autori ja koreograafina, andes etendusi nii Lõuna- kui Põhja-Ameerikas, Aasias, Euroopas ning Austraalias.

Raamatu 2011. aastal väljaantud inglisekeelne versioon Essential Nourishment, Recipes from My Estonian Farm pälvis 2012. aastal Pariisi toiduraamatute konkursil Gourmand World Cookbook Awards kolmanda koha ning on nomineeritud Book of the Year auhinnale Ameerika Ühendriikides.

Eestkeelse raamatu täiendatud teine trükk ilmub septembris 2012.

 

 

Looduslik toit
Täisväärtuslik elu

Pehmete kaantega 304 lk.  

Loomuliku toitumise põhimõtted
87 terviktoidu retsepti


 

Telli raamat internetist!

Hind 23.99 EUR ning raamatu postitamine Eesti piires tasuta.

Raamatu tellimiseks saada e-mail koos oma nime, telefoni, postiaadressi ning soovitud raamatute arvuga aadressil: LoomulikToitumine@gmail.com, ning kanna iga eksemplari eest 23.99 EUR järgmisele pangaarvele: OÜ Essential Nourishment 221046031964

Kinnitame raha laekumist e-maili teel.

Raamat(ud) postitakse Sinu poolt antud aadressile 10 päeva jooksul.

 
picture 7
       

 

Home

             

Contact Us

                 
Join Our Mailing List